ПЕЧІ ПОДОВІ ДЛЯ ПІЦИ

ПЕЧІ ПОДОВІ ДЛЯ ПІЦИ

ЯК ВИБРАТИ ПРОФЕСІЙНУ ПІЧ ДЛЯ ПІЦИ

 


Незважаючи на той факт, що піца не є традиційною для українців стравою, піцерії можна зустріти мало не на кожному кроці, що свідчить про неабияку популярність такої страви у нашій країні. Вважається що піца – традиційна італійська страва і її винахід належить саме італійцям. Проте, це не зовсім так, адже греки у давнину також насолоджувались паляницями з різноманітною начинкою.

Мало хто знає, але млинець для піци має ще одну назву – планкутос, що перекладається як «грецький хліб», а начинкою для першої піци служило все, що залишалось на столі після бенкету. 

Це вже згодом сформувалась класична рецептура, хоча рецепт кожної піци залежить насамперед від фантазії та досвіду кухаря-піцайоло.

Піч для піци рекомендується вибирати в залежності від того яку площу займає заклад, від наявності технічних умов (газове або електричне підключення), кількості місць для відвідувачів, тематики інтер’єру та страв. Врахувавши усі нюанси, придбання печі для піци стане вигідним вкладенням капіталу, а заклад швидко стане популярним серед любителів цієї італійської страви з грецьким корінням.


 

Піч для піци складається з

  • жарочної камери, в яку можна розмістити до 4 піц стандартного розміру одночасно;
  • регулятора температури, який працює в діапазоні від 100 до 400 градусів;
  • термостата, відключає всі нагрівальні елементи при перегріві.

 

Більш дорогі моделі можуть включати в свою комплектацію різного роду електроніку, здатну запрограмувати потрібний режим.


 

Основні переваги печі:

  • швидкість приготування, без втрати якості;
  • можливість використання для приготування інших страв;
  • безпека у використанні;
  • швидке освоєння, що не вимагає спеціальних навичок;
  • доступна ціна.

Сучасна кухня використовує три види печей для піци:

  • На дровах
  • Подові (електричні та газові)
  • Конвеєрні (електричні та газові)


Класичним варіантом для приготування піци є піч на дровах.

 Її можна встановити в залі у зоні видимості клієнтів, що буде  своєрідною «фішкою» закладу, а клієнти отримають додаткове задоволення, спостерігаючи за тим як готують піцу. Конструкція таких печей базується на печі, яка була знайдена у Помпеї, що додатково свідчить про хибність твердження того, що піцу винайшли в Італії.

Основа такої печі складається з вогнестійких матеріалів та глини (шамоту). Максимальна температура, яку витримує така піч – 1250 °С.

У верхній частині печі у вигляді півсфери циркулюють теплові потоки, завдяки яким піца доводиться до потрібної кондиції. В середньому піца у такій печі готується 2-3 хвилини при температурі від 300 до 400 °С. В якості палива для такої печі використовують дрова, деревне вугілля та паливні брикети.

Переваги

Неперевершений запах, гарний зовнішній вигляд, відсутність потреби у електричному чи газовому підключенні.

Недоліки

Порівняно з газом або електрикою вища вартість палива, наявність відкритого вогню, що потребує більш пильних заходів безпеки, тривалість розігріву печі на дровах – від 30 до 60 хвилин, велика вага, яка створює певні незручності при переміщенні та транспортуванні.



Альтернативою для печі на дровах є подова піч.

Трубчаті нагрівальні елементи дозволяють створювати у подовій печі температуру до 500 °С, але в середня температура печі при випіканні піци становить ~ 250 °С, тому час приготування становить 5-8 хвилин. Така піч вміщає у себе від 2 до 12 виробів (деякі моделі мають ще більшу місткість), в залежності від місткості може мати від  1 до 4 рівнів. Найбільш популярним варіантом подової печі є електропіч на 4 піци діаметром 300-350 мм.

Переваги

Зручні габарити, невисока вартість, середні значення енергоспоживання, точне регулювання температури у сучасних моделях.

Недоліки

Можливість пригорання дна при умові розташування піци безпосередньо на поді печі, низькі показники теплозахисту.



Принцип роботи конвеєрної печі для піци полягає в тому, що піца проходить теплову обробку у спеціальному контейнері, який рухається усередині печі. Заготовка (сире тісто з начинкою) поміщається в контейнер з одного боку печі, а з другого боку виймають уже готову піцу. У такій печі теплові потоки розподіляються автоматично, що убезпечує піцу від підгорання. Весь шляху конвеєрній печі піца проходить в середньому за 8 хвилин при температурі 220-250 °С.

Переваги

Простота експлуатації та рівномірний прогрів і випікання піци, що значно спрощує роботу піцайоло.

Недоліки

Високі показники енергоспоживання, великі габарити, висока вартість.