ШКІЛЬНІ ДОШКИ

ШКІЛЬНІ ДОШКИ

Хто придумав перші шкільні дошки, історія замовчує. Це можуть бути навіть стіни печери, де мешкала первісна людина. Адже набагато легше намалювати або написати що-небудь на шкільній дошці, ніж пояснювати словами або жестами. Йшов час, і шкільні дошки удосконалювалися. Вони виготовлялися з різних матеріалів, але переважно з дерева, пізніше стали застосовувати скло. На дошках писали вуглиною, крейдою і, нарешті, сучасним спеціальним маркером.

У майбутньому, можливо, не буде цього традиційного елементу навчального класу, дошки замінять монітори комп'ютерів. Технічний прогрес триває, може це і станеться. А поки навіть в комп'ютерних класах висить звичайна шкільна дошка, зі скла або дерева, яка допомагає у навчанні сучасному поколінню школярів. Для навчального процесу важливо, щоб шкільні дошки мали якісне покриття. Ці предмети шкільного інтер'єру бувають крейдові, сухостиральні, маркерні. Крейдові дошки бувають керамічні, емальовані, в клітку, триптихи. Вони мають міцну алюмінієву раму. Сучасні шкільні дошки, виготовлені з сталевого листа з високоякісним покриттям із склоемалі дуже зручні в експлуатації. Так як вони мають магнітну поверхню, то на них можна розміщувати будь-які дидактичні матеріали, схеми, фотографії, малюнки, географічні карти, притискаючи їх магнітами. Дошки класні сухостиральні не мають пилу від крейди, а це важливо для здоров'я учнів. Вони покриті спеціальною міцною емаллю з антибликовою поверхнею і не дряпаються. Вироби комбіновані мають темно-зелену матову поверхню і блок для написання маркером. Шкільна дошка повинна пройти сертифікацію, володіти гігієнічним висновком. Є й інші допоміжні вироби, такі як фліпчарти, коркові, дошки-фломастери, грифельні, текстильні.

Компактний фліпчарт на тринозі встановлюється практично скрізь, не займає великий простір. До його планки ви можете прикріпити будь-які наочні посібники, плакати або діаграми. Дошка-фломастер підійде маленькому художнику в його бажанні малювати як вдома, так і в молодших класах. Грифельна - це виріб для різнобарвної крейди, яку люблять діти, а на зворотній, білій стороні можна малювати кольоровими маркерами. Відмінним варіантом для розміщення схем, малюнків служать пробкові або текстильні дошки.