ОВОЧЕРІЗКИ ПРОФЕСІЙНІ

ОВОЧЕРІЗКИ ПРОФЕСІЙНІ
ВИБІР ПРОФЕСІЙНОЇ ОВОЧЕРІЗКИ
 
Промислова Овочерізка (Професійна Овочерізка) - один з найважливіших елементів сучасної професійної кухні, який дає змогу спростити і прискорити приготування більшості страв. Застосування овочерізок мінімізує ручну працю кухарів, підвищує продуктивність закладу, допомагає впоратися з великими обсягами однотипної нарізки. Щоб правильно вибрати дане обладнання, потрібно звернути увагу на потужність, кількість продукції яка має бути оброблена і варіанти необхідних насадок, щоб воно принесло Вашому закладу максимальну користь.
 
 
 
 
 
Принцип роботи професійних овочерізок
 
Овочерізка призначена для переробки великої кількості продуктів. Фрукти, овочі, коренеплоди засипають в приймальний контейнер. Після чого він закривається кришкою і встановлюється програма нарізки.
Обсяг приймального бункера визначає продуктивність. Чим він більший, тим більше продуктів можна нарізати за один раз. Якщо пристрій перегрівається або виходить з ладу один з вузлів, відбувається автоматичне відключення. Ця характеристика овочерізок робить роботу безпечною навіть для новачків, та не вимагає спеціального навчання для управління і обслуговування.
 
 
 
 
Типи овочерізок в залежності від продуктивності
 
Малі (40-60 кг/год) - володіють потужним двигуном. Використовуються для безперебійної роботи в кафе, бістро, ресторану з прохідністю до 100 чоловік за зміну. Диск обертається зі швидкістю 1500 об/хв. Підходять для нарізки твердого сиру, сирих овочів, фруктів.
Середні (80-250 кг/год) - популярність моделей пояснюється великим вибором ножів. У лінійці є трифазні апарати, що працюють при напрузі 380В. Стійкі до навантаження і безперебійної роботи при прохідності до 500 осіб за зміну. Потужність двигуна 0,5-0,6 кВт. Швидкість обертання 375 об/хв забезпечує подрібнення сирих і варених інгредієнтів, нарізання картоплі на фрі.
Великі (300-700 кг/год) - розраховані на обслуговування до 3000 чоловік в день. Підходять для ресторанів, що спеціалізуються на банкетах/фуршетах/виїзних заходах, комбінатів харчування, фабрик-кухонь, відділів готової продукції в супер- і гіпермаркетах, виробників салатів. Моделі з круглим завантажувальним бункером дають можливість поміщати овочі цілими (наприклад, качан капусти). Потужність двигуна становить 0,75-1,1 кВт в трифазному виконанні.
 
 
Рекомендації щодо вибору обладнання
 
ПРОДУКТИВНІСТЬ. Основний критерій, від якого ви повинні відштовхуватися, вибираючи професійну овощерезку, - необхідний для вашого закладу приблизний обсяг продуктів, які ви маєте намір переробляти за допомогою цієї машини. Зазвичай виробник вказує кількість овочів, які апарат може нарізати за годину. 
ОБСЯГ БУНКЕРА. Безпосередньо на продуктивність овочерізки впливає обсяг завантажувального бункера. Чим він більший, тим менше часу буде потрібно на дозавантаження овочів. Бувають овочерізки з двома завантажувальними отворами, одне для довгастих овочів (морква), а друге, більш об'ємне, для інших овочів.
ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ. Тут мається на увазі здатність овочерізки справлятися з різними типами продуктів. В основному це залежить від змінних дисків або ножів - чим ширше їх вибір, тим більше операцій ви зможете зробити з їх допомогою. Крім того, потрібно звертати увагу на розмір отворів для завантаження - чи підходять вони по формату для основних продуктів, потрібних вашій кухні.
ЕРГОНОМІЧНІСТЬ. Від того, чи зручно персоналу буде працювати з машиною, безпосередньо залежить продуктивність. Наскільки комфортною є панель управління, легко в ній розібратися, як швидко можна розібрати агрегат для очищення або заміни ножів - всі ці фактори в кінцевому підсумку вплинуть на ефективність роботи в цілому.
МАТЕРІАЛИ. Від того, з чого виготовлені основні елементи овочерізки, залежить надійність і довговічність апарату. Зрозуміло, нержавіюча сталь краще - це не тільки міцність і ефектний зовнішній вигляд, але і простота в очищенні. Втім, для невеликих настільних моделей використання пластика цілком прийнятно - все, знову ж таки, залежить від властивостей матеріалу.
ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ. Як правило, більшість професійних овочерізок комплектуються потужним двигуном, що в кінцевому підсумку може вилитися в солідний рахунок за електрику. Однак тут варто також враховувати і швидкості, на яких відбувається обертання дискових ножів, а також продуктивність.
БЕЗПЕКА. Овочерізка повинна бути безпечною, для цього вона повинна мати спеціальний захист для пальців при різанні (якщо Ви вибираєте ручну або напівавтоматичну модель). Крім цього металеві пристрої вважаються набагато більш безпечними і довговічними, ніж овочерізки з пластика.