КОТЛИ ОПАЛЮВАЛЬНІ ЕЛЕКТРОДНІ (Котли іонні)

КОТЛИ ОПАЛЮВАЛЬНІ ЕЛЕКТРОДНІ (Котли іонні)

КОТЛИ ОПАЛЮВАЛЬНІ ЕЛЕКТРОДНІ (ІОННІ КОТЛИ)

 

ХАРАКТЕРИСТИКА ЕЛЕКТРОДНИХ КОТЛІВ

 

ПЛЮСИ Електродних котлів (Іонних котлів):

 • Високий ККД, близький до 100% (втім, будь-який електронагрівач має ККД не нижче 96%) - вкрай малі розміри при високій потужності, в порівнянні з будь-якими іншими котлами;
 • Не потрібно димоходу;
 • Здатні самостійно підняти тиск в контурі опалення, на відміну від котлів з ТЕНами, повністю відсутня небезпека аварії при недостатньому рівні теплоносія в ємності котла - витік теплоносія призведе лише до припинення роботи котла, так як не буде електричного кола між електродами;
 • Вкрай мала інертність дозволяє ефективно управляти температурними режимами при роботі котла за допомогою автоматики, в результаті досягається менш енерговитратна робота опалювальної системи-температура обігріваються завжди буде на тому рівні, який заданий автоматичному контролеру;
 • Перепади напруги в електромережі не завдають шкоди Іонному котлу - змінюється лише його потужність, робота не припиняється; допускається установка в якості додаткового джерела теплової енергії, установка декількох іонних котлів одночасно;
 • Повністю відсутній негативний вплив на навколишнє екологічну обстановку.

 

МІНУСИ Електродних котлів (Іонних котлів):

 • Споживають тільки змінний струм, при постійному струмі відбудеться електроліз води;
 • Високі вимоги до електролітичних характеристик теплоносія;
 • Вимагають обов'язкового заземлення (втім, як і інші електричні нагрівальні прилади).
 • Температура нагріву теплоносія не повинна перевищувати 75 ° С, інакше енергоспоживання котла зросте;
 • Збільшення накипу на електродах знижує потужність котла, оскільки перешкоджає іонізації теплоносія;
 • Високі вимоги до якісних характеристик опалювальних приладів;
 • Потреба в оснащенні опалювальної системи циркуляційним насосом
 • В одноконтурній системі, використання нагрітої води для побутових потреб може бути тільки при наявності бойлера непрямого нагріву;

 

Пристрій і монтаж електродного котла має досить просту конструкцію, в якій особливу увагу приділено захисту від витоку електричного струму:

 

Також слід зазначити, що температура в 50 - 75 ° С є оптимальною для Іонних котлів - при використанні більш високої температури, енергоспоживання котла перевищить заявлений в Технічному Паспорті. На відміну від нагріву води за допомогою тенів, електродний нагрів дозволяє в більш короткі терміни змінювати температуру теплоносія, тому Іонний Котел має високу швидкість нагріву води. У відкритій опалювальній системі з природною циркуляцією теплоносія, останній рухається вгору по трубах через термічне розширення і тиск в іонному котлі, надходить в радіатори і остигає, потім повертається по трубопроводу в котел, де нагрівається і повторює цикл знову.

 

Закрита система опалення додатково оснащується Розширювальним бачком і Циркуляційним насосом, необхідним на початковому етапі прогріву теплоносія. При монтажі електродного котла обов'язковою вимогою є комплектація опалювального контуру найбільш верхній його точці пристроями безпеки - автоматичним повітряним клапаном, манометром, вибуховим запобіжним клапаном. У системах відкритого типу регулююча запірна арматура повинна бути встановлена тільки після розширювального бачка, тобто. ділянка трубопроводу між виходом з котла і до розширювального бачка не повинна містити будь замикаючої арматури!

 

Заземлення повинно відповідати вимогам ПУЕ. В ідеальному варіанті передбачається установка електродного котла в нову опалювальну систему, попередньо промиту чистою водою. При монтажі котла в існуючий контур необхідна його ретельна промивка водою з прикладеними до нього спецзасобами, кожен виробник наполягає на використанні певних інгібіторів.

При недотриманні даної умови відкладення солей (накип) завадять точній настройці омічного опору теплоносія.

 

Вибираючи опалювальні радіатори для системи з іонним котлом, зверніть особливу увагу на їх вміст теплоносія в літрах - потрібно з'ясувати, скільки літрів вміщує один радіатор, потім обчислити загальний літраж, виходячи з необхідної кількості радіаторів. Слід зазначити, що особливо місткі опалювальні прилади не підійдуть - така опалювальна система буде споживати більше 10 л теплоносія на кіловат встановленої потужності котла, змусить його працювати безперервно, а це не вигідно з позиції витрат електроенергії.

 

В ідеалі загальний літраж опалювальної системи повинен становити близько 8 л на кіловат потужності. За матеріалом виготовлення поліпропілену з електродної котлом найбільш підходять сталеві, біметалічні і алюмінієві радіатори. При виборі алюмінієвих опалювальних приладів важливим критерієм є Походження алюмінію - або первинний він (тобто отриманий з природних матеріалів - бокситів, алунітів, нефелінів і т.д.) або вторинний, переплавлений з вторсировини. Проблема в тому, що занадто дешеві радіатори з вторинного алюмінію виконані зі сплаву з великим вмістом домішок - а це дуже підвищує омічний опір теплоносія.

 

У відкриті системи опалення правильним буде встановлювати опалювальні прилади з алюмінію з внутрішнім полімерним покриттям, який знижує корозію, в закритих системах такі радіатори не знадобляться - корозійні процеси активізуються при наявності повітря в обсязі теплоносія, тобто вміст солей в ньому не є причиною корозії.

 

Чавунні радіатори для Електродного котла підходять менше, так як сильно забруднені зсередини і грязьові частинки вплинуть на провідність струму.

Крім того, чавунні радіатори поміщають значний обсяг теплоносія, і це може перевищити встановлену потужність даної моделі іонного котла - потрібні більш потужні моделі.

Виробники електродних котлів допускають використання чавунних радіаторів при дотриманні наступних умов: вони зроблені за євростандартом (тобто в Туреччині або Чехословаччині), також в трубопроводі повинні бути встановлені фільтр - відстійник (уловлювач шламу) і фільтри грубої очистки.

 

На завершення, монтуючи опалювальну систему, засновану на нагріванні теплоносія від електродного котла, необхідно дотримати наступні нюанси: споживання електроенергії Електродним Котлом буде значно вище - якщо установка здійснена в раніше використовуваний контур.


Показано від 1 до 20 з 20 (всього сторінок: 1)